Bez Labelu

CO JE BEZ LABELU?

Bez Labelu je česká platforma, která přináší jednoduchý způsob digitální distribuce hudby a její monetizace bez nutnosti spolupráce s hudebními nakladatelstvími.

Služby přinášejí jednoduchou a nezávislou možnost digitální distribuce hudby do celého světa.


CO BEZ LABELU NABÍZÍ?

Je to agregátor, který umožňuje umělcům šířit svou hudbu na populární streamovací platformy, například Spotify, Apple Music, Tidal, a také ji mít na sociálních sítích jako Instagram, Tik Tok a Facebook. Dále Vám umožní využívat nástroje jako YouTube Content ID, Facebook Fingerprinting a Shazam.


PROČ SPOLUPRACUJEME S BEZ LABELU?

Digitální distribuce hudby je v dnešní době klíčový prvek v celkovém procesu hudební distribuce. V zahraničí je plno platforem pro digitální distribuci hudby. Málokdo ale ví, že distribucí přes tyto zahraniční platformy se můžete dopouštět porušování daňových a/nebo i autorských zákonů.

Bez Labelu je plně český projekt, což znamená, že se nemusíte trápit záležitostmi jako odvádění DPH, které často přicházejí s využíváním zahraniční konkurence, jako je třeba Distrokid.

Pro naše hudební nakladatelství jsme byli rozhodnuti zřídit vlastní českou distribuční službu.

Když jsme se ale osobně seznámili s lidmi z Bez Labelu, uvědomili jsme si, že nemá cenu vytvářet vlastní konkurenční službu, ale vymyslet způsob spolupráce tak, aby byl vzájemně výhodný pro RedDot Records i Bez Labelu.

Nyní se navzájem svými službami doplňujeme a pracujeme na několika společných projektech – např. hudební vzdělávací portál Do světa hudby.


PRO KOHO JE BEZ LABELU?

Služby Bez Labelu jsou dostupné pro všechny hudebníky bez ohledu na jejich věk, národnost, žánr nebo popularitu.

I když je platforma primárně zaměřena na nezávislé umělce, je možné spolupracovat i s obchodními partnery.


MONETIZACE A HONORÁŘE

S Bez Labelu můžete počítat s vyplácením honorářů za streamy a placená stažení vašich skladeb.


JSOU V ČESKU JINÉ ALTERNATIVY?

Ano, v Česku je ještě jedna alternativa. Je však pod hudebním vydavatelstvím Supraphon a nepřináší žádné relevantní přínosy oproti Bez Labelu.